ایجاد نوشته در وردپرس

آموزش تصویری افزودن نوشته در وردپرس

هدف هر شخص یا شرکتی از داشتن سایت این است که محتوا یا محصولی را سریعتر به مخاطب هدف خود برساند. یعنی سایتی که محتوا نداشته باشد مخاطبی هم نخواهد داشت.

در سایت های وردپرسی بخشی به نام “نوشته ها” وجود دارد که می‌توانید از طریق آن محتوا انتشار دهید و روز به روز رتبه خود را از طریق محتوا افزایش دهید. استفاده از وردپرس، برای کسانی که به تازگی با آن آشنا شده اند، شاید کمی پیچیده به نظر برسد. ولی تنها با چندبار تکرار متوجه خواهید شد پلتفرم بسیار راحت و ساده ای دارد.

ما به شما در این مقاله از برند ایده کمک می‌کنیم که اولین نوشته در وردپرس خود را انتشار دهید، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا ایجاد نوشته در وردپرس را به شما آموزش دهیم.

ایجاد نوشته در وردپرس

وردپرس بخش‌های مختلفی در پیشخوان خود دارد که یکی از آنها نوشته‌ها هستند. وردپرس از دو نوع ویرایشگر برخوردار است که شما می‌توانید با استفاده از آنها محتوای خود را بنویسید و یا ویرایش کنید. ویرایشگر کلاسیک و ویرایشگر مدرن هر دو برای صفحه نوشته‌ها هستند.

در سال های قبل وردپرس از ویرایشگر کلاسیک برای ایجاد نوشته استفاده می کرد. در واقع وردپرس بعد از چند سال تصمیم گرفت که تغییری در این ویرایشگر اعمال کند و بجای ویرایشگر کلاسیک ویرایشگر مدرن را در آپدیت‌های بعدی در این سیستم مدیریت محتوا قرار داد.

ویرایشگر کلاسیک یا ویرایشگر مدرن؟!

هر دو این پلاگین ها امکانات یکسانی دارند. از هر کدام استفاده کنید می توانید نوشته خود را به راحتی ایجاد کنید. ولی اگر تازه کار هستید توصیه می کنم از ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید. چون ویرایشگر مدرن کمی پیچیده تر از ویرایشگر کلاسیک است.

وقتی وردپرس را نصب کنید بطور پیش فرض ویرایشگر مدرن برای شما فعال می شود. اگر بخواهید آن را تغییر دهید می توانید افزونه ویرایشگر کلاسیک را دانلود و فعال کنید.

ایجاد یک نوشته

بعد از اینکه وارد کاربری خود شدید، در پیشخوان وردپرس در بخش نوشته ها روی افزودن نوشته کلیک کنید تا یک سند جدید برای شما ایجاد شود; (پیشخوان> نوشته ها> افزودن نوشته)

افزودن نوشته در وردپرس

در صفحه ایجاد شده می توانید محتوای خود را نوشته و انتشار دهید.

ویرایشگر کلاسیک

  1. در بالای صفحه زیر “نوشته تازه” کادری وجود دارد که در داخل آن باید عنوان محتوا خود را بنویسید.
  2. زیر کادر اول یک لینک آبی رنگ وجود دارد که لینک مستقیم نوشته شما خواهد بود و شما می‌توانید با دکمه ویرایش این لینک را برای خود تغییر دهید و هر آدرس دلخواهی که می‌خواهید به آن اضافه کنید.
  3. با استفاده از دکمه “افزودن پروندهٔ چندرسانه‌ای” می‌توانید هر فایلی را که می‌خواهید در نوشته خود اضافه کنید برای مثال می‌توانید تصاویر یا ویدئو در نوشته خود قرار دهید تا بتوانید نوشته خود را جذاب ‌تر کنید.

نوار ابزار نوشته‌ها

نوار ابزار این پلاگین کاملا شبیه به word است. اگر تا به حال با word کار کرده باشید مشکلی در استفاده از ابزارهای آن نخواهید داشت. برای مثال می توانید متن خود را ایتالیک کنید و یا رنگ آن را عوض کنید.

نوار ابزار

در بالا و سمت چپ نوار ابزاری دو تب دیداری و متن وجود دارد. در هر دو این تب ها محتوای شما نمایش داده می شود. فقط با این تفاوت که در تب دیداری تمام نوشته ها و تصاویر شما به فرمی که در سایت دیده خواهد شد نمایش داده می شود. ولی در تب متن کد تمامی بخش‌ها همراه با محتوا قرار دارد و در واقع این محتوا به صورت کد Html نمایش داده خواهد شد.

دیداری و متن

تب دیداری

از نظر خوانایی بهتر است محتوای شما عنوان ها زیادی داشته باشد تا مخاطب راحت تر و سریعتر سوال خود را رفع کند. اگر در نوار ابزار به سمت راست دقت کنید باکسی را می بینید. شما می‌توانید برای اینکه یک سری تیتر‌ها برای مقاله خود مشخص کنید بر روی گزینه بند کلیک کنید و عنوان خود را انتخاب کنید این بند‌ها از H1 تا H6 هستند.

نکته: حتما در نوشته‌های خود از تیتر 2 و 3 استفاده کنید این کار برای سئو سایت وردپرسی شما بسیار مناسب خواهد بود و باعث افزایش رتبه شما خواهد شد.

ساید بار کناری

در این قسمت چند دکمه قرار دارد که هر کدام کاری را انجام می دهند;

ساید بار

ذخیره پیش نویس: با استفاده از این بخش می‌توانید نوشته خود را پیش‌نویس کنید که بعدا ادامه آن را بنویسید یا بعدا آن را انتشار دهید.

پیش‌نمایش: می‌توانید یک دمو از نوشته فعلی خود در صفحه نوشته سایت مشاهده کنید.

انتشار: نوشته خود را در سایت منتشر کنید که تمامی کاربران بتوانند آن را مشاهده کنند.

انتقال به زباله دان: می توانید با کلیک بر روی متن قرمز انتقال به زباله دان این نوشته را از سایت خود حذف کنید.

نکته: اگر اشتباهی بر روی این متن کلیک کردید و نوشته شما حذف شد نگران نباشید این نوشته از طریق زباله‌دان وردپرس قابل بازگشت است.

دسته ها

از طریق این بخش قادر خواهید بود که یک سری دسته‌بندی برای نوشته خود انتخاب کنید و یا می‌توانید با کلیک بر روی افزودن دسته تازه یک دسته‌بندی جدید برای سایت خود ایجاد کنید و نوشته خود را در آن دسته‌بندی قرار دهید.

دسته ها در وردپرس

برچسب ها

از طریق برچسب‌ها می‌توانید برای نوشته خود برچسب ایجاد کنید، اگر اینستاگرام داشته باشید هشتگ را حتما می‌شناسید، این برچسب‌ها هم مانند هشتگ هستند اما با این تفاوت که استفاده از برچسب در وردپرس، باید اصولی باشد و اگر شما بیش از حد از آنها استفاده کنید توسط گوگل جریمه خواهید شد یا حداقل رتبه سایت شما کاهش خواهد یافت، اگر می‌خواهید یک برچسب را حذف کنید باید بر روی آیکون ضربدر آبی رنگ کنار برچسب کلیک کنید تا برچسب برای شما حذف شود.

برچسب ها در وردپرس

تصویر شاخص

از طریق بخش تصویر شاخص شما قادر خواهید بود یک تصویر کلی برای این نوشته خود قرار دهید تا هنگام نمایش نوشته‌ها در سایت این تصویر هم نمایش داده شود و استایل سایت شما خراب نشود.

تصویر شاخص در وردپرس

قدم آخر

انتشار نوشته در سایت یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید در سایت خود انجام دهید. ما در این مقاله سعی کردیم به راحت ترین شکل نحوه ایجاد نوشته در وردپرس را برای شما توضیح دهیم.

قبل از اینکه محتوای خود را انتشار دهید مطمئن شوید که تمام فیلدها را به درستی پر کرده اید و بعد انتشار دهید.

به نظر شما برای ایجاد یک نوشته ساده چه فیلدهای دیگری لازم است رعایت شود؟ منتظر نظرها، پیشنهادها و سوالات شما هستیم.

برای خدمات طراحی و توسعه وب سایت در برند ایده کلیک کنید.