آسانترین روش افزودن محصول ساده در ووکامرس

افزودن محصول ساده در ووکامرس و مدیریت محصولات موجود یکی از مهم ترین و مقدماتی ترین بخش ها در یک فروشگاه اینترنتی است. اگر سایت فروشگاهی دارید افزودن محصول ساده ترین کاری است که باید یاد بگیرید. در این آموزش از برند ایده به سراغ افزودن محصول ساده در ووکامرس می رویم.

افزودن محصول ساده در ووکامرس

افزودن محصول ساده در سیستم فروشگاهی ووکامرس، ابتدا باید از منو وردپرس به قسمت “محصولات » افزودن جدید” بروید. بعد از وارد شدن به این صفحه، صفحه ای مشابه تصویر زیر خواهید دید. افزودن محصول ساده در ووکامرس   در قسمت شماره 1 باید “نام محصول” را بنویسید. بعد از نوشتن عنوان محصول قسمت شماره 2 یعنی “URL” فعال می شود. می‌توانید با استفاده از دکمه ویرایش نامک محصول را تغییر دهید. در آخر هم می‌توانید توضیحات مربوط به محصول خود را در قسمت شماره 3 وارد کنید. همچنین برای درج تصویر در قسمت توضیحات می‌توانید از دکمه “افزودن پرونده چندرسانه‌ای” که در تصویر هم مشخص است استفاده کنید. مرحله بعدی درج اطلاعات محصول است. کمی صفحه را اسکرول کنید تا به باکس اطلاعات محصول برسید.

درج قیمت محصول ساده

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. در این باکس می‌توانید اطلاعات مربوط به محصول مورد نظرتان را وارد کنید. در بخش 1 تصویر، ابتدا باید نوع محصول را انتخاب کنید. (در ووکامرس می‌توان انواع مختلفی از محصولات را تعریف کرد اما ما در این درس فقط با محصولات ساده کار داریم. نوع‌های دیگر را در دروس آینده توضیح می‌دهیم) درج قیمت محصول در ادامه دو تیک مجازی و دانلودی وجود دارد;
  • اگر محصول شما قابلیت ارسال ندارد، یعنی چیزی نیست که برای مشتری ارسال شود (مثلا اگر محصول شما یک بلیط باشد)، باید تیک گزینه مجازی را بزنید.
  • اگر محصول شما یک یا چند فایل است که باید بلافاصله بعد از خرید لینک را برای مشتری نمایش دهد، باید علاوه بر تیک مجازی، تیک گزینه دانلودی را هم بزنید.
در بخش 2 تصویر بالا، باید قیمت محصول را تعیین کنید. دو فیلد ورودی برای دریافت قیمت محصول وجود دارد;
  • اولی قیمت عادی محصول را از شما می‌خواهد (یعنی همان قیمت اصلی و واقعی).
  • اما اگر می‌خواهید برای محصول خود یک تخفیف فروش فوق‌العاده در نظر بگیرید باید قیمت فروش ویژه را در فیلد دوم وارد کنید.

فروش محصول مجازی در ووکامرس

اگر تیک محصول مجاز و دانلودی را فعال کنید زیر قیمت فروش ویژه، تنظیمات بیشتری برای شما اضافه می شود; فایل های دانلودی: در این قسمت می توانید فایل هایی که مشتری بعد از خرید می تواند دانلود کند را قرار دهید. می‌توانید آن‌ها را توسط خود وردپرس با زدن گزینه “انتخاب فایل” آپلود کنید، یا اگر قبلا فایل خود را در هاست دیگری آپلود کرده‌اید، لینک فایل را در قسمت لینک فایل قرار دهید. نام فایل‌هایی که قرار است به خریدار نمایش داده شود را در قسمت “نام فایل” بنویسید. با زدن گزینه “افزودن فایل” یک ردیف دیگر برای قرار دادن فایل‌های شما ایجاد می‌شود که می‌توانید فایل‌های دیگر را اضافه کنید. محدودیت دانلود: در این قسمت می توانید تعداد دفعاتی که کاربر می تواند از لینک ارسال شده استفاده کند را وارد کنید. انقضای دانلود: در این قسمت تعیین می‌کنید تا چند روز بعد از خرید فایل، لینک دانلود محصول قابل دانلود باشد. البته این دو بخش آخر اختیاری هستند و می‌توانید محدودیتی برای کاربران اعمال نکنید تا هر زمان که دوست داشته باشند، بتوانند محصول مورد نظر را دانلود کنند. نکته: اکنون وقتی کاربر فرایند پرداخت را انجام دهد، در صفحه نهایی می‌تواند فایل‌های خریداری شده را دانلود کند. لینک دانلود به ایمیل کاربر نیز ارسال خواهد شد.

تنظیم موجودی محصول در انبار

در قسمت تب “فهرست موجودی” می توانید اطلاعات مربوط به موجودی محصول را درج کنید; تنظیم موجودی محصول در انبار در بخش 1 تصویر بالا، می‌توانید یک شناسه دلخواه برای محصول خود در نظر بگیرید. دقت داشته باشید که این شناسه باید منحصر بفرد باشد. (این بخش اختیار است) در بخش 2 تصویر، فیلد‌هایی برای تنظیم موجودی محصول در انبار در نظر گرفته شده است;
  • اگر می‌خواهید قابلیت مدیریت موجودی انبار برای محصول شما فعال باشد، باید ابتدا تیک گزینه مدیریت موجودی انبار را فعال کنید.
  • در ادامه می‌توانید تعداد موجودی محصول در انبار را وارد کنید.
  • می‌توانید تعیین کنید که آیا بعد از اتمام موجودی کاربران می‌توانند محصول شما را پیش‌خرید کنند یا نه.
  • می‌توانید عدد آستانه کم بودن محصول را تعیین کنید. (وقتی موجودی محصول از این عدد کم تر شد ووکامرس می‌تواند از طریق ایمیل به مدیر فروشگاه اطلاع دهد)
در بخش 3 تصویر هم می‌توانید با فعال کردن تیک فروش تکی محصول خود را فقط به یک فروش محدود کنید.

تعیین ویژگی‌های محصول

در همین باکس اطلاعات محصول به تب “ویژگی‌ها” بروید; تعیین ویژگی‌های محصول برای اضافه کردن ویژگی‌های محصول، ابتدا باید روی دکمه “افزودن” که در تصویر بالا با کادر قرمز مشخص شده است کلیک کنید. بعد از کلیک روی این دکمه دو فیلد “نام و مقدار” به قسمت پایین اضافه می‌شود. در فیلد نام، نام ویژگی و در فیلد مقدار، مقدار ویژگی را وارد کنید.

توضیحات کوتاه محصول

در این باکس می‌توانید در حد چند خط درباره محصول خود بنویسید. بهتر است بصورت کلی محصول خود را معرفی کنید تا کاربر خیلی سریع با مطالعه همین توضیحات متوجه کلیات محصول شما شود. توضیحات کوتاه محصول

تعیین دسته و برچسب برای محصول

در قسمت سایدبار سمت چپ صفحه دو باکس دسته‌های محصولات و برچسب محصولات وجود دارند. از قسمت دسته‌های محصولات می‌توانید تیک یک یا چند دسته را بزنید. همچنین از قسمت برچسب محصولات می‌توانید یک یا چند برچسب برای محصول‌تان بنویسید. تعیین دسته و برچسب برای محصول

تعیین تصویر محصول و تصاویر گالری برای محصول

با استفاده از لینک‌ گزینش نگاره محصول می‌توانید یک تصویر به عنوان تصویر شاخص محصول انتخاب کنید. همچنین با استفاده از لینک افزودن گالری تصاویر محصول می‌توانید چند تصویر را به عنوان تصویر گالری محصول انتخاب کنید. تعیین تصویر محصول و تصاویر گالری برای محصول  

انتشار محصول

بعد از انجام تمام مراحل بالا، در آخر با زدن دکمه انتشار می‌توانید محصول خود را منتشر کنید تا کاربران بتوانند از این محصول استفاده کنند. در این آموزش از برند ایده سعی کردیم، قدم به قدم درج محصول را به شما آموزش دهیم. در صورت وجود هر نوع سوالی می توانید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید