تغییر نام نویسنده در وردپرس

چگونه نام نویسنده را در وردپرس تغییر دهیم؟

گاهی شما نیاز دارید که نام کاربری تعریف شده یک نویسنده در وردپرس را حذف کرده و محتوای آن کاربر را به یک نویسنده جدید انتقال دهید. وردپرس بخشی را برای این اقدام قرار داده است که با استفاده از آن می توانید بدون از دست دادن اطلاعاتی که توسط آن شخص، اسم نویسنده در قالب وردپرس را تغییر دهید. در اینصورت نوشته های نویسنده قبلی تحت مالکیت نویسنده مورد نظر شما قرار می گیرد.

در این مقاله از برند ایده نحوه تغییر نام نویسنده در وردپرس را به شما یاد خواهیم داد.

چرا نوشته های یک نویسنده به نویسنده دیگر انتقال دهیم؟

فکر کنید که شما یه وب سایت بزرگ با چند نویسنده دارید که هر کدام از آن ها مطالب بسیاری را در سایت درج کرده اند. با گذشت زمان امکان این وجود دارد که یکی از نویسنده ها تصمیم به جدایی بگیرد. اگر بخواهید مطالبی را که توسط این نویسنده ایجاد شده است را نگه دارید باید به یک نویسنده دیگر انتقال دهید.

برای این کار شما باید با استفاده از راه حلی که در ادامه به آن اشاره می شود اقدام به تغییر نام نویسنده در وردپرس نمایید. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با یک راه حل مناسب و ساده برای تغییر نام نویسنده در وردپرس آشنا کنیم.

تغییر نام نویسنده در وردپرس

نحوه تغییر نام نویسنده در وردپرس

مراحل زیر را به ترتیب طی کنید تا تمام نوشته های یک نویسنده را تحت مالکیت نویسنده دیگری قرار دهید.

  1. ابتدا با وارد کردن اطلاعات خود یعنی نام کاربری و رمز عبور تعیین شده، وارد پیشخوان وردپرس شوید.
  2. پس از طریق منو “کاربران” زیر منو “همه کاربران” را انتخاب نمایید.
  3. در صفحه ای که به شما نمایش داده می شود شما این امکان را دارید که هر یک از کاربران را تمایل دارید حذف نمایید. برای این کار باید روی گزینه “پاک کردن” کلیک کنید.
  4. بعد از کلیک وارد صفحه ای می شوید که سوالی از شما پرسیده می شود، که قصد دارید تمامی محتواهای قرار گرفته توسط نویسنده مورد نظرتان پاک شود یا اینکه می خواهید آنها را به یک فرد جدید اختصاص دهید.

نحوه تغییر نام نویسنده در وردپرس

در واقع دو گزینه به شما نمایش داده می شود;
  • پاک کردن همه محتوا
  • اختصاص همه مطالب به

با انتخاب “پاک کردن همه محتوا” هر چیزی که توسط نویسنده مورد نظرتان نوشته شده است از روی وب سایت وردپرسی شما حذف خواهد شد که چندان کار منطقی به شمار نمی رود. اما با انتخاب گزینه “اختصاص همه مطالب به” در واقع شما اقدام به تغییر نام نویسنده در وردپرس می نمایید که گزینه پیشنهادی ما نیز همین مورد است. در این مرحله شما باید گزینه «اختصاص همه مطالب به» را انتخاب کرده و سپس با استفاده از باکس کشویی رو به روی آن نام نویسنده جدید را انتخاب نمایید.

حذف کردن کاربری

در نهایت با کلیک روی دکمه «حذف شود» کاربر از لیست کاربران وردپرس شما حذف شده و تمامی محتواهایی که توسط کاربر مورد نظرتان به فردی که انتخاب کرده اید انتقال یافته و با نام جدید در وب سایتتان نمایش داده می شود.

بدین ترتیب شما بدون اینکه نیاز باشد به منظور تغییر نام نویسنده در وردپرس به تک به تک مطالب نوشته شده توسط کاربر فوق مراجعه کنید، به راحتی محتوای نوشته شده توسط او را به یک نویسنده جدید یا نام کاربری جدید انتقال می دهید.

حذف کابر در ورد\رس

در آخر

اگر بخواهید فقط نویسنده یک یا چند نوشته را تغییر دهید می توانید با ویرایش نوشته این کار را انجام دهید ولی برای تغییر همه نوشته های یک نویسنده و حذف آن نویسنده این روش بسیار مناسب تر است. به همین راحتی می توانید نام نویسنده را در وردپرس تغییر دهید.

در صورت وجود هر نوع سوالی در این زمینه می توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید