چرا هر کسب و کاری نیاز به وب سایت

5 دلیل که چرا داشتن وب سایت نیاز هر کسب و کاری است؟

شما با داشتن وب سایت می‌توانید فروشگاه خود را بدون نیاز به مکان فیزیکی، تاسیس کرده و به هر شکلی که خواستید آن را طراحی کنید. حتی می‌توانید شعبه دوم فروشگاه فعلی خود را به صورت اینترنتی تاسیس کنید و آن وقت است که می‌بینید، همگام شدن با سرعت رشد جهان، چقدر به نفعتان است.

در این مقاله از آژانس خلاقیت برند ایده شما را با مزایا و اهمیت داشتن وب سایت آشنا خواهیم کرد.

پس با ما همراه باشید.

نگرانی ها برای داشتن وب سایت

ما دلایل مقاومت شما برای داشتن وب سایت و نگرانی‌هایتان را می‌دانیم:

“وقت ندارم”، “من به اندازه کافی کار دارم و نیاز به وب سایت ندارم”، ” من اهل تکنولوژی نیستم”، “وب سایت ها بسیار گران هستند”، “اصلا بلد نیستم و نمی‌دانم چطور کار می‌کند”، “اگر نتوانستم و جواب نداد چه؟”.

 

حتما بخوانید: چگونه با کسب و کار اینترنتی درآمد خود را افزایش دهیم؟

 

واقعیت این است که نیازی نیست شما حتما اهل تکنولوژی باشید. همچنین شما می‌توانید به شکل‌های مختلف و در قیمت‌های متنوع صاحب یک وب سایت خوب برای کسب و کار خود باشید. شاید فکر کنید که شما همین الان هم کار و سفارشات زیادی دارید که حتی به همه آن‌ها هم نمی‌رسید و داشتن وب سایت فقط کار شما را بیشتر می‌کند؛ در حالیکه وب سایت باعث می‌شود کار شما ساده‌تر و سودتان بیشتر شود. به نوعی با اتوماتیک کردن بسیاری از روندها اتفاقا از بار کاریِ شما می‌کاهد.

خیلی‌ها تصور می‌کنند برای داشتن یک سایت باید حتما یک برنامه‌نویس، کل بخش‌های سایت را کدنویسی کند، در حالیکه اینطور نیست و قضیه ساده‌تر و سریع‌تر از این حرف‌ها شده است.

چرا باید سایت داشته باشیم؟

دلیل اینکه می‌گوییم باید سایت داشته باشید این آمار است. توجه کنید که 81٪ از افراد قبل از تصمیم گیری در مورد خرید و فروش در یک کسب وکار یا خدمات، در اینترنت تحقیق می کنند. یعنی 25.92 میلیون نفر هستند که مشاغل را به صورت آنلاین جستجو می کنند. با این وجود 46% کسب و کارها فکر می‌کنند نیاز به وب سایت ندارند.

توجه داشته باشید که جهان به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود و نداشتن وب سایت برای یک شرکت یا هر کسب و کاری، به منزلۀ جا ماندن از گردونۀ روزگار است.

اگر هنوز مطمئن نیستید که کسب و کار شما به یک وب سایت نیاز دارد یا نه خواندن را ادامه دهید…

داشتن یک کسب و کار اینترنتی ، کار آسانی است 

 

1. داشتن وب سایت یعنی مشتری و سود بیشتر

داشتن وب سایت مشتریان جدیدی را از سرتاسر کشور به سمت کسب و کار شما جذب می‌کند و باعث می‌شود درآمد بیشتری کسب کنید. برای بار دوم این آمار را یادآوری می‌کنیم: 81٪ از افراد قبل از تصمیم گیری برای خرید، مشاغل یا خدمات آنلاین را جستجوی اینترنتی می‌کنند. اگر وب سایتی ندارید، هیچ فرصتی برای گرفتن سهمی از این بازار ندارید.

 

حتما بخوانید: گام‌های مؤثر در انتخاب نام برند ایده آل

 

اهمیت داشتن وب سایت

اهمیت داشتن وب سایت این است که شما را از محدودیت فیزیکی شهر و فروشگاهتان خارج کرده و برای همه مشتریانی که به محصول یا خدمتتان نیاز دارند، قابل دسترس می‌کند.

حتی اگر به کسب و کار خود دسترسی نداشته باشید، وب سایت شما 365 روز سال، 7روز هفته و 24 ساعته در دسترس است. وب سایت شما به عنوان حامی همیشه فعال شما در طول شبانه روز و خارج از ساعات اداری عمل می کند.

  • دسترسی به مخاطب و مشتری در کل کشور
  • فعالیت دائمی و 24 ساعته
  • عدم تاثیرگذاری ایام تعطیلی در فروش
  • در حکم شعبۀ دومِ فروشگاه فعلی شما اما کم هزینه‌تر و پرسودتر
  • در حکم کسب و کار اصلیتان که شما را بی نیاز به خرید یا اجارۀ مغازه می‌کند

درآمد بیشتر

2.با داشتن وب سایت اعتبار  کسب و کار خود را افزایش دهید

اعتبار یک کسب و کار برای مشتریان مهم است تا خرید تضمین شده‌ای داشته باشند. یکی از راه‌های جلب اعتماد مشتریان، داشتن وب سایت و شفاف بودن است. مشتریان قرن 21 شکاک هستند. درحقیقت، 56% مردم نظر داده اند که به یک تجارت بدون وب سایت اعتماد نمی‎کنند. داشتن یک وب سایت خوب، اعتبار شما را به عنوان یک کسب و کار قانونی و به روز افزایش می‌دهد.

داشتن وب سایت می‌تواند به شما کمک کند تا تخصص و موقعیت خود را بهتر نشان دهید. وب سایت می‌تواند یک ابزار درجه یک برای دیده شدن در بین تعداد زیادی از رقیبان باشد.

 

3. داشتن وب سایت آنقدر که فکر می‌کنید سخت یا گران نیست

برای داشتن وب سایت نیازی به فناوری اطلاعات ندارید. همانطور که قبلا هم اشاره شد، بسیاری از شرکت‌های طراحی وب سایت وجود دارند که نه تنها کارشان عالیست بلکه فرآیند ثبت سفارش بسیار ساده‌ای هم دارند. در ضمن بیشتر این شرکت‌ها مشاوره و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می‌دهند که جای هیچ گونه نگرانی برای شما باقی نمی‌گذارد.

وجود این همه وب سایت متنوع در اینترنت گواه است که داشتن وب سایت نه تنها کار پیچیده‌ای نیست بلکه بسیار هم تصمیم درستی است.

حتما بخوانید: ساخت و راه اندازی وب سایت به ۳ روش مختلف

 

وب سایت ها نسبت به هر نوع تبلیغات دیگر بازگشت سرمایه بیشتری دارند

وب سایت داشتن بازگشت سرمایه بیشتری دارد و می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد چون هزینه وب سایت ها نسبت به هر نوع تبلیغات سنتی دیگر پایینتر و نتیجه‌اش به مراتب بیشتر است.

  • سایت شما همیشه دیده می‌شود
  • مخاطبِ هدفتان شما را پیدا می‌کند
  • تبلیغات تلویزیونی و محیطی بسیار گران و دفعتی هستند
  • تبلیغات تلویزیونی و سنتی مخاطبان‌خاص شما را هدف قرار نمی‌دهند

پس اگر قصد دارید کسب وکار خود را به بازار عرضه کنید، وب سایت باید اولویت اول شما باشد.

 

4. داشتن وب سایت باعث صرفه جویی در زمان شما می‌شود

حتی اگر شما با ایمیل، تماس گرفتن، یا فرستادن پیام ارتباط های کسب و کار خود را انجام می دهید، برقراری ارتباط با مشتریان زمان زیادی از شما می‌گیرد. وب سایت شما می تواند با ارائه پاسخ به سوالات متداول مشتریان و اتوماتیک کردن خیلی چیزهای دیگر، در زمان شما صرفه جویی کند. پس می توانید زمان خود را صرف کارهای با ارزش تر کنید.

صرفه جویی در زمان

5. موقعیت خود را مشخص کنید و برندسازی کنید

وب سایت جایی برای معرفی و برندینگ شماست. اعتبار آنلاینی از کسب و کار شما را شکل می دهد. چیزی که کانال‌های رسانه های اجتماعی شما قادر به ارائه آن نیستند.

حتما بخوانید: چرا با وجود رسانه های اجتماعی، باید وب سایت داشته باشید؟

وب سایت به شما این امکان را می دهد موقعیت خود را در بازار مشخص کنید تا مشتریِ دقیقی را که به دنبال آن هستید پیدا کنید.

داشتن وب سایت باعث می شود تا مشتریان شما به صورت آنلاین (گاه مثبت و گاه منفی) نظر دهند. این نظرها چگونه بر کسب و کار شما تاثیر می گذارد؟ 70%کاربران نظرات مشتریان دیگر را باور می کنند. با استفاده از نظرات، نقاط ضعف کسب و کار خود را شناخته و در صدد رفع آن‌ها برآیید.

برندسازی

 به قول بیل گیتس:

“اگر کسب و کار شما بر روی اینترنت وجود ندارد، در حقیقت کسب و کار شما اصلا وجود ندارد!”

نتیجه گیری؛

اگر به دنبال رشد کسب و کارتان هستید و نمی‌خواهید از پیشرفت جهان جا بمانید، داشتن وب‌سایت یک امر ضروری برای شماست. از فرصتی که زندگی در عصر حاضر و دنیای تکنولوژی در اختیارتان گذاشته به نحو احسن استفاده کنید و ذهنیت سنتی خود نسبت به کسب و کار را تغییر دهید و به یاد داشته باشید که داشتن وب سایت کار آسانی است.

پس وب سایت داشته باشید (:

 

سوالات خود را در مورد طراحی و راه اندازی وب سایت از ما بپرسید:

 خدمات طراحی وب سایت | برند ایده                    برای مشاوره تماس بگیرید 09309746450

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید